| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca esti din Romania si comanzi ceva de pe un site strain indiferent din ce oras esti iti vine comanda daca iti apar in ron produsele? Vreau sa comand de pe showtime

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Produsele apar cu moneda straina, asa cum este setat site-ul respectiv, dar tu poti plati cu un card de lei, fiindca in momentul platii se face conversia automat, in moneda straina.

Inca ceva: "comezile" se pot face numai pe site-urile romanesti, fiindca site-urile straine nu au aceasta optiune, ei acceptand doar sa "cumperi" (purchase) si sa platesti instantaneu, cu credit cardul, transfer bancar international sau Paypal.

| lpavel a răspuns:

Binenteles ca va veni! Vei plati in lei iar leul va fi convertit in moneda tarii respective!