| Anonimul151 a întrebat:

Dacă plasez o comanda pe amazon KDP, și îmi comand propria carte publicată... În câte zile va veni? Și cu ce va veni cu poșta sau prin curier?

În caz că vine prin curier... prin ce firma?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Ce spune "gooagle":
Datorită ecosistemului robust de instrumente al Amazon, puteți folosi și Kindle Direct Publishing pentru a trimite imediat cartea electronică către cititori.

fiind carti in format electronic livrarea ar trebui sa se faca aproape instant, la fel ca pe platformele gen steam care vand jocuri video in format digital sau alte platforme care vand software (chei de licenta!)

daca vorbim de produse fizice atunci livrarea dureaza asemanator cu livrarea amazon in RO si anume 1-2 saptamani, anumiti useri au spus ca anumite comenzi de exemplu la carti fizice au ajuns in 2-3 zile!