| 3difac3 a întrebat:

Daca imi dau comanda de un iqos, o sa imi ceara buletinu?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

"acum 2 ore | 3difac3 a întrebat:
Daca imi dau comanda de un iqos, o sa imi ceara buletinu?"

Iqos is a line of heated tobacco and electronic cigarette products manufactured by Philip Morris International.

Cand cumperi ceva unde exista limita de varsta, fiind ilegal sa se vanda minorilor, ai de declarat online ca ai PESTE 18 ani, iar la livrare te astepti sa ti se ceara buletinul (cardul de identitate), fiindca este un produs vandut strict, celor PESTE 18 ani.

Sunt situatii cand postasul nu cere buletinul, dar sunt si situatii in care postasul te poate legitima si daca nu ai varsta legala, nu-ti lasa pachetul.

| 3difac3 explică (pentru Violleta2022):

Am inteles, Multumesc frumos!
Eu am 17 si fac imediat intr o luna 18, si nu stiam daca o sa il primesc sau nu.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. Curierii nu au drept să te legitimeze.

| ReddY25 a răspuns:

Nu,bro