| anonim_4396 a întrebat:

Daca mi se livreaza un produs indoit sau stricat, dupa desigilarea pachetului pot primi altul sau sa il returnez?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca un produs e primit indoit sau stricat, ai dreptul sa il returnezi si sa ceri alt produs. Chiar daca produsul se defecteaza ulterior, il poti repara prin garantia de 2 ani, numai daca defectul e din fabrica si nu e datorat neglijentei tale sau a altei persoane.
Exista un termen (pe care vanzatorul in specifica pe site) in care poti returna produsul cumparat online, desi nu e stricat (poate nu iti place culoarea, forma sau dimensiunile; ori credeai ca e altceva si te-ai inselat). Legea iti da voie sa il returnezi in 10 - 30 de zile fara niciun motiv.

| 09Ioana09 a răspuns:

Sună la firma de la care ai luat produsul. Ai două variante, în locul produsului primit iti trimite altul functional sau îl returnezi si primesti banii înapoi