| Jijiiii a întrebat:

Salut, daca returnez un produs de incaltaminte (l-am purtat de 2 ori) dar i-am sters talpa atat de bine incat sa nu se vada ca este purtat si nu are alte zgarieturi sau ceva de genul mi se primeste returul? Daca nu, imi voi primi coletul inapoi?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca mai ai cutia si bonul si te incadrezi in perioada de retur, da. Oricum, esti jalnic daca vrei sa faci asa ceva. Eu nu ti i-as mai primi.

| Frank51 a răspuns:

Dacă i-ai purtat afară tehnicianul care verifică returul va vedea uzura și produsul nu va fi acceptat.

Uzura înseamna folosirea produsului în alt scop decât testarea lui. Ca să vezi că-ți vin este suficient să îi testezi în casă.

| Jijiiii explică (pentru Frank51):

Si daca le curat talpa ca i am purtat doar odata vor fi acceptati? dar daca nu imi vor trimite coletul inapoi sau?

| Frank51 a răspuns (pentru Jijiiii):

Nu e vorba de curățare, este că produsul este inspectat atent, iar faptul ca ai purtat acel produs i-a cauzat uzura. Acea uzură este vizibilă chiar și după ce cureți. Returul va fi respins.

| Goete a răspuns:

Asa poti umbla gratis o viatawinking
E chestie de bun simt sa nu returnezi pantofi uzati, la fel cum nu ti-ar place sa ii cumperi uzati.

| dinozaurulajutator a răspuns:

Daca ai bonul si arata bine da, asa ar trebui, dar nu spune ca i-ai purtat

| ArotariteiEduard a răspuns:

Daca inca ai ambalajul original, bonul fiscal si ai dreptul de returnare de15 zile cred ca poti returna.dar vei primi greu banii înapoi