| anonim_4396 a întrebat:

Daca vand un calculator sa zicem cu 2000 lei, olx ia comision sau nu?

Răspuns Câştigător
| Tinna666 a răspuns:

Olx nu ia nici un comision ca tu vinzi un anumit produs.te taxeaza pentru transport daca bifezi livrare cu verificare, da nu bifezi plata transportului ramane sa o stabilesti cu cumparatorul. daca e vorba de o suma mare poti lasa de la tine si sa platesti tu transportul, pentru 20 lei...dar daca e vorba de o suma mica de regula cumparatorul plateste si transportul happy

7 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Olx comision? nu. dar ai grija sa iti ofere o garantie

| Kenya a răspuns:

Nu ia.

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Nu e adevarat ca taxeaza la transport sau la altceva...Doar daca bifezi "Livrare cu verificare" platesti peste 20 de lei.Dar daca nu bifezi casuta aia nu platesti decat 20 de lei la posta sau la curier...

| catalin09023 a răspuns:

Nu. Doar transportul te costa pe tine. Eu am vandut un telefon pe olx nu a luat nici un comision. Doar transportul m-a costat pe mine. Pls funda te roog

| NicolasAlx a răspuns:

De ce n ar luar laughing? tot iti ia ei ceva.

| scr a răspuns:

Te taxeaza mult la transport, chipurile.
Eu am vandut ceva cu 2200 si mi-a luat vreo 180 ron...

| AnaMaria20022015 a răspuns:

Nu te taxeaza! Doar la transport iti ia maxim 20 de lei