| ClickOn a întrebat:

Daca vinzi un produs pe okazii, trebuie sa platesti un comision? Dar cam cat face acel comision?

Răspuns Câştigător
| Tovarashu a răspuns:

Salut!
Da, trebuie sa platesti un comision doar atunci cand produsul a fost vandut cu succes. Comisionul este de cele mai multe ori 2, 8% din valoarea produsului tau. Acum depinde si ce vrei sa vinzi.
In ceea ce priveste punerea in vanzare a produsului, avand cont nou pe Okazii, este gratuita pentru primele 100 de produse puse in vanzare. Acest cost este de 1 EURcent, deci nesemnificativ.
Deci:
- Punerea in vanzare nu te costa nimic
- Daca ai vandut produsul, platesti 2, 8% din valoarea lui.

Succes!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu platesti nimic.

| jolycris a răspuns:

Buna, pe okazii se plateste atunci cand postezi un anunt si se plateste si commision cand vinzi produsul. Acest commision este in functie de valoarea produsului. Au o grila de comisioane pe site. Este destul de mult oricum, mai ales ca trebuie sa platest si cand se reactualizeaza anuntul daca nu ai vandut produsul intre timp. Incearca pe olx...e GRATIS!

| Andrei22m a răspuns:

Platesti comision daca vinzi. In cazul in care tranzactia s-a incheiat si cel care te-a contactat a licitat pentru produsul tau. "în momentul în care este plasată o ofertă câştigatoare pentru unul sau mai multe produse, comisionul este stabilit în funcţie de valoarea ofertei câştigatoare şi va fi retras în mod automat din contul vânzătorului" scrie pe site-ul lor