| yoyo_2588 a întrebat:

Daca vinzi prin Okazii.ro cat la sută iti iau ei comision din suma produsului pe care l- ai vândut? Si daca trimiți prin curier, trebuie sa plătești tu transportul ori destinatarul? Am citit adineauri cum ca tu esti cel care plăteste

2 răspunsuri:
| V77Narcis a răspuns:

Nu se percepe comision în urma vânzării unui produs pe acest site. Citește termenii și condițiile site-ului ai să regăsești toate informațiile acolo. Iar în legătură cu plata transportului, tu decizi cine, daca vinzi poți opta să plătești tu transportul sau cumpărătorul, dacă cumperi, se aplică aceeași regulă în care tu ești vânzătorul.

| mihai69 a răspuns:

Sunt scrise clar aici:
http://ajutor.okazii.ro/vanzare/taxe-si-comisioane
Transportul îl plătește practic destinatarul; dacă îl incluzi sau nu în prețul produsului vândut e doar alegerea ta. Dar în caz că nu îl vei include, trebuie să îi spui omului clar că va trebui să achite curierul (că la poștă nu cred să meargă cu plata la livrare a transportului) PLUS rambursul.
Dacă omul vrea musai să plătești tu, poți crește prețul produsului cu valoarea transportului. Chestiile astea se pot „negocia" înaintea încheierii tranzacției prin mesaje pe platforma lor între vânzător și cumpărători.