| Adriana-Gabriela_Paun-Filotti_1987 a întrebat:

Dacă vreau sa cumpăr aur din Turcia sa îl aduc în tara pentru mine și familia mea care este cantitatea pentru care nu mi se cer taxe?

2 răspunsuri:
| Hypermoon a răspuns:

Daca intrebati la vama va raspunde exact cat aveti voie sa introduceti in tara ca si turist sau persoana privata.
Dvs doriti sa vindeti aur sub forma de bijuterii etc, achizitionat de la furnizori externi sau vreti sa achizitionati lingouri de aur pentru investitie?

Daca doriti sa cumparati lingouri pentru investitii va putem punem la dispozitie furnizori de lingouri de aur pe care le achizitionati pe internet cu Escrow, in acest caz puteti achizitiona orice cantitate dorita, iar la cantitati mai mari de 100 kg se negociaza pretul dupa cotatiile bursiere internationale.

Daca doriti sa investiti puteti achizitiona contracte futures sau options pe cotatiile aurului, in acest caz profiturile sunt uriase daca aveti un broker bun. Desi exista instrumente financiare din gama Dervativelor unde puteti castiga constant.

O zi placuta in continuare!

PS: pentru mai multre informatii vizitati www.e-ll.ro