| mtw123 a întrebat:

Dacă vreau să-mi fac ochelari şi am deja ramele, pot merge să fac ochelarii şi să-mi pună lentilele la ramele pe care deja le am? Adică or sa fie de acord?

Funda

7 răspunsuri:
| maryjane11dd a răspuns:

Da, eu asta fac de fiecare data cand imi schimb lentilele happy

| anamariarot a răspuns:

Sigur ca da. Le precizezi treaba asta fara nicio jena si iti vor schimba doar lentilele. E chiar mai avantajos asa, ca iesi mai ieftin

| Fischer_Evelyn_1997 a răspuns:

Bineînțeles

| ASMA14 a răspuns:

Da.stai linistit nu este nici o problema asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord nu au cum sa nu fie. Problema consta in aceea ca ei sa detina si sa lucreze pe tipul de rama pe care il ai si tu.
Ar fi mai usor daca ultima pereche de ochelari ti-ai facut-o la acelasi office la care vrei sa mergi si acum.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de centrul respectiv.
Sunt centre unde nu vor accepta, sau daca vor accepta vor vrea sa le platesti dublu, pentru ca nu cumperi si ramele de la ei.

| IsabelaIssa a răspuns:

Cred ca cel mai corect este sa intrebi acolo unde vrei sa ii faci. happy