| qieiqpalz a întrebat:

Daca vreau sa returnez un telefon îl împachetez eu sau?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce vrei sa returnezi telefonul? Numai merge sau asa vrei tu?

| anonimg a răspuns:

Contactezi magazinul pe orice cale, mai inainte de a returna produsul.
Tu esti obligat sa ambalezi telefonul.
Il pui in cutia lui cu absolut toate accesoriile; inclusiv factura, chitanta, si certificat de garantie (faci niste copii la ele; iar copiile le pastrezi acasa).
Apoi cutia telefonului -chiar daca nu ii mai pui tipla aceea de plastic pe ea- o pui intr-o alta cutie (daca nu gasesti pe masura, faci tu una dintr-o bucata de carton mai mare), deoarece trebuie protejata si cutia lui. Intre cele doua cutii pui un material care sa fie ca o protectie impotriva socurilor. Merge si plicuri cu bule de aer de la librarie sau ceva de felul acesta: https://www.emag.ro/......D1KNY0BBM/
Numai dupa ce il impachetezi chemi curierul. Certificatul de garantie si factura le vei inmana personal curierului. Numai asa va sti adresa de retur.

| Iote a răspuns:

Sau? Sau ce? De ce nu aveti voi obiceiul sa va terminati frazele?

| Digikey a răspuns:

Ir returnezi asa cum l-ai primit.

| qieiqpalz explică (pentru Digikey):

Eu l-am băgat în cutie frumos aranjat acum trebuie sa merg la posta să mi le aranjeze doamnele?

| Iote a răspuns (pentru qieiqpalz):

" trebuie sa merg la posta să mi le aranjeze doamnele?"
Angajatii postei nu sunt angajati sa faca treaba ta. Faci colet ambalat, cu adresa, etc. exact asa cum l-ai si primit.

| Razvanel11234 a răspuns:

Da, în cutia lui si toate accesoriile