| anonim_4396 a întrebat:

De ce anumite mărci de țigări sunt populare și se vând bine iar altele nu?
Pe ce criterii le cumpără lumea?

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

La fel ca și la sucuri, apă, alcoolice, dulciuri, snacksuri, fructe, legume. Fiecare are un gust diferit, sunt fabricate puțin mai diferit. Mai toată lumea, sau cel puțin majoritatea, cumpără produse pentru trăirea și retrăirea unor gusturi și experiențe. Însă ingredientele folosite, efortul depus, produsul în sine pe piață, și câteva alte criterii determină prețul unui produs. Se crede că cele mai scumpe sunt mai bune, iar acelea ieftine se cumpără pe ideea că trăiesc mai mult sau mai puțin aceleași experiențe și gusturi.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 1234568807 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Alea mentionate de tine sunt cele mai scumpe

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Pe criterii de bani.
Care sunt cele mai ieftine, sunt cele mai cautate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Oare?
Un pachet de Chesterfield costă 17 lei, față de 20 sau 22 ca celelalte și totuși, abia dacă se vinde.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca procentaj, fumatorii saraci care cumpara cele mai ieftine tigari de pe piata, sunt cei mai multi.
Cei care au bani, cumapar tigari mai bune sau pur si simplu cu renume bun.

| DarthNiger a răspuns:

Probabil e vorba de nivelul de nicotina, nu sunt fumator si sincer nu prea stiu ce sa spun.

| darrio2007 a răspuns:

Problema tine de gustul fiecarui fumator.
Eu fumez Pall Mall negru de cativa ani, chiar daca ma costa 21 de lei pachetul. Dar nu le-as schimba pe altceva mai ieftin.