| Armyanka a întrebat:

De ce cumpara lumea tigari de contrabanda?

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Majoritatea sunt plozi care cumpara,, nu vor sa le ceara parintilor bani de un pachet intreg, s-ar prinde si ei ca fumeaza si sa nu ii taie la bani marunti apoi.

| Freya1 a răspuns:

Sunt ieftine dar si mai proaste

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Rothmans-ul este prost?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt mai periculoase decat astea romanesti.Nu sunt rele asa ca si tigari ca doar tot tigari sunt dar au un miros ala mai diferit si un tutun mai naspa.Am fumat si eu din alea o perioada da imi era rau de la un timp

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Mie mi se par mai ok ca şi pall mall-ul, ca o comparație.Că doar cei mai mulți pall mall fumează, corect? La ceva mai mulți bani, aş zice că şi dunhill este ok (cel albastru).

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pall mall negru este foarte toxic pentru sanatate s-a demonstrat ca are ceva in el care iti face rau...Da si dunhill si Benson

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

De Benson şi Pall mall ştiu.De Dunhill habar nu am. Oricum nu fumez din cele menționate până acum.

| SG1995 a răspuns:

Probabil datorita sentimentului de-a experimenta ceva tabuu.

| GoldenZenith a răspuns:

Pentru ca sunt ieftine ca braga.

| N0xEterniS a răspuns:

Nu e oare un pic logic? E mai ieftin.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ca sunt mai ieftine si nu isi permit din alea scumpe sau pur si simplu nu au bani de aruncat pe tigari.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Fiindca sunt mult mai ieftine. Tigarile sunt extrem de scumpe in ziua de azi. Cu 1 pachet de tigari iti poti cumpara un tricou daca nu 1.5 iar cu 2-3 pachete iti poti cumpara o pereche de blugi.

Răspuns utilizator avertizat