| anonim_4396 a întrebat:

De ce ieste asa grea matematica?

34 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru că nu o înțelegi, de aia.
Pa, pa.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Matematica este grea datorita gradului de dificultate al problemelor si exercitiilor, creind un coeficient de dificultate a acestui obiect. Este usoara daca o intelegi, iti place acest obiect si ai parte de un profesor care prin metodele sale si felul lui de a fi te determina sa te indragostesti de aceasta materie.

| EUSIATIT a răspuns:

Pai daca ai fi scris ESTE nu IESTE ar fi fost usoara si sa ti mai spun ceva Daca nu ai sta pe TPU ar fi foarte usoara daca ai invata. asa ca. mergi la lectii ca nu invata nimeni pentru tine. aici pe site,, pa

| Razvan a răspuns:

Prea tare intrebarealaughing
Ai idee de cate ori m-am intrebat eu asta la multele ore de matematica?thinking
Totusi incerc sa ma lupt cu eabatting eyelashes

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E usoara matematica, sunt subtiri rau manualele. Era o culegere mai grea pe vremuri, cu coperti cartonate, ne spargeam capetele cu ea la scoala.

| Angiutssa a răspuns:

Grea ie matematica care ieste... Da' parca-i mai gria romana care ieste si ia...
Multe succesuri iti doresc ieu tie! Du-te si citeste o cartehappy

| rebb a răspuns:

Cred ca ar trebui sa inveti sa si scriithinking

| LCD a răspuns:

Si romana.trebuia sa adaugi

Răspuns utilizator avertizat
| georgesur a răspuns:

"Ieste" grea pentru ca trebuie folosit capul (lucru care nu este la-ndemina multora)winking

| camelia1812 a răspuns:

Poate pentru ca "ieste" greu de inteles

si pentru ca nu inteleg ce legatura are shoppingul cu matematica laughing

| HappyPills a răspuns:

Ce legatura are intrebarea asta cu shopping-ul?

| campanario a răspuns:

Da oare de ce IESTE asa de grea si romana?laughing glumeam tongue Pai daca se pune un pic de ambitie si interes iti garantez ca nu o sa ti se mai para asa de greawinking

| poesia a răspuns:

Pentru ca e o stiinta exacta laughing

| adapurple a răspuns:

Pentru mine e foarte usoara, din moment ce am 10 media
dar pentru altii este grea pentru ca nu invata sau ca poate invata dar poate sunt mai prinsi cu romana si engleza
si apropo, se scrie este, fara i

| fataroz a răspuns:

Pentru ca nu inveti

| cîrne a răspuns:

Cred c-ar trebui sa-ti cumperi si-o carte de gramatica

| gossipgirl a răspuns:

E prea logica matematica laughing Fata de alte materiiwinking

| everyyoueveryme a răspuns:

Ai facut intrebarea la misto?hee hee
Oricum, matematica e grea fiindca nu oricine ar putea'o strapani...

| B3bytzaa a răspuns:

La tine e grea si romanahee hee tongue

| mabytza a răspuns:

Si romana este grea
si estehappynu iestebig grin

| serioousfresh a răspuns:

Presupun ca si romana este grea pentru tine(ieste se scrie este)si matematica nu e grea daca faci exercitii multe si inveti zi de zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este usoara, dar u trebuie s-o inveti ca pe tatal nostru! si daca pe asta-l stii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este ea grea, ci capul celui care doreste s-o invetewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu iti place

| Anduciu a răspuns:

Ieste grea pentru ca nu are legatura cu shopping-ul.Ieste trist, dar ieste adevarat...

| demonangel37 a răspuns:

Matematica nu este grea dar asta nu inseamna ca ea nu are urcushuri si coborashurile ei adica totul depinde si de memoria sau capacitatea de a memora/ retine dar poate ca esti un copil model sa zicem si nu poti retine matematica este din cauza profesoa/rei/lui din cauza ca nu stie cum sa te faca sa intelegi
bine pentru [ersoanele care adora matematica este usor sa spuna ca este usoara ca mie dar daca stau sa ma gandesc matematica are o istorie destul de interesanta din toate punctele de vedere.

| nicol20 a răspuns:

Nu este grea este doar o materie fixa

| bluerose a răspuns:

E, asa ieste ea!

| PinkY a răspuns:

Poi la tine e grea Limba Romana, daramite matematica. "ieste"