| Mada69 a întrebat:

De ce ii asa de grea matematica?

Răspuns Câştigător
| TheDarkQeen13 a răspuns:

Bună!
Nu e grea dacă înveţi. Mie îmi place mult. Am numai note bune. În plus, lecţiile se leagă, şi trebuie să înveţi oră de oră. Dacă nu înveţi o dată, pierzi informaţii, şi îţi va fi greu mai încolo. Eu îţi sugerez să te apuci de lucru, să iei caietul de notiţe şi să înveţi încă o dat şi să lucrezi exerciţii, ca să fixezi. O să vezi cât îţi va plăcea. Oricum, matematica, pe de altă parte, da, e complicată pentru că e o ştiinţă foarte complexă. Aşa e matematică. Nimeni nu poate spune că nu a întâmpinat vreodată dificultăţi. În plus, poate aşa eşti tu, şi pricepi mai greu.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este grea cui nu ii place sa invete la ea. Oricum, cand simti ca este grea o mai lasi jos si te mai odihnesti.

| PedoBarbie a răspuns:

Pentru că nu e uşoară.
Matematica nu e grea şi nici altă materie şcolară. Probabil că tu înţelegi mai greu, nu-ţi prea place.

| ancaval a răspuns:

Nu e grea, pur și simplu nu îți place.

Și din moment ce nu îți place nu o poți înțelege.

| Seepty a răspuns:

Nu este grea doar ti se pare. Sunt unele persoane care inteleg matematica foarte bine si o plac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca matematica.

| stark47 a răspuns:

Pentru ca tu nu o poti intelege, sau pentru ca nu esti destul de atent la ore.
este dovedit ca unora le este mai usor sa calculeze decat sa memoreze sau sa inventeze.nu ai de ce sa te rusinezi ca nu excelezi intr-o materie