| anonim_4396 a întrebat:

De ce produsele de pe internet sunt mai ieftine decat cele din magazin? Ce castiga companiile din asta?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista mereu acesta diferenta. Dar un produs comandat online inseamna mai putini angajati, lipsa costului pentru spatiu fizic al magazinului, mai putin logistica pentru vanzator samd.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca platesti si transportul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Diferentele sunt mici din lacomia patronilor. Ele ar trebui sa fie mai mari datorita faptului ca nu sunt atatea taxe ca intr-un magazin. La noi in tara ca la nimenea!

| dannyel86 a răspuns:

Darrio2007 are dreptate. Cand intri intr-un magazin, il transporti singur acasa. Preturile din online nu includ taxa de livrare. Asa ajungi sa platesti la fel ca in magazin sau chiar mai scump. Cand livrarea e gratuita, esti obligat sa cumperi peste o anumita suma, cost total care include si transportul, fii sigur de asta. Nimeni nu da nimic pe degeaba! happy

| Rodicanegrescu a răspuns:

Isi fac reclama.Cumparatorul are posibilitatea sa vada care este calitatea produselor, mai usor.Vanzarea asta se face in limita unui buget prestabilit.

| Brieezer a răspuns:

Banuiesc ca pentru un magazin normal costurile sunt mai mari, si astfel creste si pretul produsului.