| idc a întrebat:

Marcile de incaltaminte Adidas, Nike etc. aflate la vanzare in magazinele Deichmann sunt originale sau fake-uri?

6 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Sunt originale. Eu asa stiam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Original China. Tot ce are Deichmann-ul, indiferent de marca, scrie pe eticheta numele firmei si adresa din Germania/Italia, etc, dar in final vei gasi undeva mentiunea: tara de provenienta China. Nu mai scriu "made in..." Oricum sint mai buni decit altii, pentru ca in Romania nu se mai aduce nimic de calitate. Si asta, indiferent ce scrie pe eticheta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,cred că sunt fake-uri. Mi-am luat o pereche de adidași acolo, am dat cam 150-200 de lei pe ei și, halal calitate. Eu zic să nu îți cumperi de la ei. O seară bună!

| marius577 a răspuns:

Din cate stiu eu sunt originale.

| deeea28 a răspuns:

Stiu ca sunt multi care tin la firme de genu asta, dar din propria parere si stiinta va dau un sfat: nu va mai uitati la eticheta ca va uitati degeaba. Parerea mea e ca sunt fakeuri. Lucrezi in confectii si am lucrat pentru H/M rochii si pentru Bigotti costume. Sunt made in Romania la naiba. Se duc in afara, le ia eticheta si apoi vin iar in Romania cum ca ar fi originale. Din punctul meu de vedere, originale sunt numai lucrurile care au emblema firmei pusa direct pe material, nu embleme de alea de 2 bani pe care le poti coase. Eu nu as crede ca Deichmann pune produse originale. POATE, poate, magazinele numai cu Adidas si Nike, dar eu una, nici acolo n-as fi asa sigura. Alegerea ta acum happy. Daca vrei tu sa dai o groaza de bani pentru o eticheta...

| doctorandus a răspuns (pentru deeea28):

Eu am o pufoaica de 895 Euro, scrie pe ea made in Romania.

Se pare ca fabrica de confectii din dyneema black este in Romania.