| Valhalla a întrebat:

De unde as putea sa-mi cumpar un microscop? Mi s-ar parea interesant...

Răspuns Câştigător
| bubu_7778 a răspuns:

Cauta pe net sunt multe firme care se ocupa cu vanzarea aparatelor medicale.Acolo gasesti mai multe detalii despre diferitele microscoape, despre lame, lamele, ulei de imersie etc

7 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

In functie de scopul tau, gasesti si poti alege de aici:
www.microscop.ro

Janina
| Janina a răspuns:

Cauta pe internet, eu de acolo mi-am comandat si un microscop si un telescop la preturi destul de bune.
http://www.comenzi.ro/default.php?cPath=123

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, depinde in ce localitate stai, sint magazine cu aparate de laborator si poti cumpara de acolo, fara nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.digitalworld.ro www.microscop.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dami add si iti pot vinde eu unul marca IOR la 250 de lei. bubucelmic1

| tiberiustefan a răspuns:

Bună ziua.Iţi comunic un link de unde poţi procura diverse tipuri de microscoape, în funcţie de dorinţa pe care o ai, vizând natura subiectului pe care doreşti să-l studiezi. Pentru nevoile practice concrete ale unui amator, vizând observarea unor obiecte cu profil tehnic (piese electronice mici; detaliile de marcare ale unor piese mai puţin lizibile dar încă neşterse total; etc.), poate fi utilizat cu succes un microscop stereoscopic monocular cu mărirea maximă de X20 (preţ 260 RON). Cu cât performanţele tehnice ale microscopului vor fi mai exigente, preţul va creşte bine-nţeles în mod proporţional.Iţi doresc succes în căutările tale. Cu stimă Tiberiu. Iată linkul: http://magazin.telescop-expert.ro/microscop-mini-student-1.html