| wannabe a întrebat:

De unde pot cumpara din Romania perne pentru un somn într-o poziție corectă? Gen așa https://extra-healthy.com/......rthopillow

7 răspunsuri:
| wannabe explică:

Păi unde vezi să fie ca alea pe care le-am arătat eu în link?

| Werrich a răspuns:

Sunt perne ortopedice, incearca la farmacii.

| Balalau95 a răspuns:

Https://www.amazon.com/s?k=Ortho+Pillow&ref=nb_sb_noss_2
dar, te costa in plus transport, vama, etc.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Balalau95):

... sau ia frumos de pe Amazon UK/De/IT/Spania fara sa isi faca griji de vama si etc, doar transport si atit.

| Balalau95 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, asa e, acum am verificat, amazon.de are preturi mai mari decat us, dar, fara shipping, si cam aceleasi produse... si poti sa il vezi in engleza, chiar daca e .de

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Balalau95):

Da, dar daca iei in calcul si TVA-ul pe care il platesti la ce vine din SUA, plus transportul care costa mai mult... DE si astealalte de prin Europa sunt miezul.winking

| Balalau95 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, EVIDENT, dar la primul raspuns era amazon.com care era cam dublu cu transport, la al doilea era cu MULT mai putin
morala e ca poti sa intrii pe orice amazon Yuropean ( es, it, de, WHATEVWER), apoi sa schimbi limba in engleza si apoi sa comanzi mult mai ieftin decat din state, unde unde trebuie sa platesti si shipping-ul
TOTUSI produsul trebuie sa fie vandut in Yurop, chestii ca arme, inclusiv cutite de aruncat (care nu sunt arme de foc), NU se gasesc in Yurop, zoooorrrrrrrry... iar asta NU e singurul exemplu, eu imi doresc sa gust Icee, si NU am nici o sansa in Yurop, fara bani seriosi, pentru o bautura AMARATA (X