| livia_ionescu a întrebat:

De unde pot cumpara haine vintage in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| kh1ss a răspuns:

1.Clandestino este pe B-dul Carol I, nr 63, sector 2 (intersectia Mosilor cu Carol I, in Piata Latina)
2.Gaia Boutiqueclub, str. Banu Antonache nr. 40-44, Bucuresti
3.Artizart este pe str. Johann Gutenberg nr. 16 (vizavi de Teatrul Bulandra-sala Izvor)
si gasesti foarte multe targuri vintage in Bucuresti pe site-ul. www.stiupecineva.blogspot.com...

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PULL & BEAR - Plaza Romania, B-dul Timisoara nr.90. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.vintage-online.blogspot.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.vintage4style.ro hainele tale vintage precum si haine de firma la pret foarteeee minuscul nu ezita sa comanzi de pe www.vintage4style.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Livia! Iata un mic magazin online nou : crazyforvintage.blogspot.com. Intra si vezi ce-ti place! Spor la cumparaturi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.evintage.ro
cel mai mare magazin vintage, retro si sh, din Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://boutiquevintage2009.blogspot.com/ se va deschide in curand...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://boutiquevintage2009.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te asteptam pe truevintage.ro, un nou site cu haine si accesorii cu adevarat vintage, o selectie de piese unice, originale, vintage si retro. De la rochii de zi si de seara la palarii si bijuerii, toate acestea doar pe http://www. truevintage.ro!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va asteptam pe Truevintage.ro, un nou magazin online cu haine si accesorii cu adevarat vintage, o selectie de piese unice, originale, vintage si retro din anii 1920 pana in anii 1980. Va steapta, cu drag, rochii vintage de zi si de seara, posete deosebite, palarii, bijuterii si multe altele.
Toate acestea pe www.truevintage.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

True Vintage este un magazin vintage online unde veti descoperi o frumoasa colectie de haine vintage, de la rochii de seara, la rochii se zi, precum si accesorii vintage, de la palarii la genti si posete. De asemenea, va asteapta, o frumoasa colectie de bijuterii vintage: camee, cercei, perle si brose. O deosebita colectie vintage, aleasa cu grija, numai pentru dumneavostra: din anii 1920 pana in anii 1980!

Va astept pe www.truevintage.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clandestino are haine vintage? nu stiu cati dintre voi stiu ce inseamna vintage dar in schimb pseudocunascotori stiu ca sunt multi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

On-line te putem ajuta noi, www.dorela.ro. Haine vintage si noi, haine cu poveste, haine de poveste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista haine vintage la magazinul Clandestino cum ar fi rochiile LALA sau Mathilde, chiar daca specificul magazinului este mai mult hippie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti arunca o privire si pe www.retroshop.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://dulapior-curat.blogspot.com/ poti arunca si aici o privire

Alte răspunsuri
| Mo a răspuns:

Poti cumpara haine vintage de la artizart - strada johann gutenberg nr 16(langa teatrul bulandra sala izvor) mai poti vizita pe net magazinul on-line "evintage.ro". Mult succes

| cosmindic49 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/haine-ieftine.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa

| jahjah a răspuns:

Poti arunca o privire si pe http://chotronette.blogspot.com/ Sunt 2 fete care si-au deschis si un magazin de vintage in bucuresti cred. haine + accesorii;) foarte dragut!

| yourvintagewardrobe a răspuns:

MAGAZINUL TAU VINTAGE

VINTAGEWARDROBE.RO - magazinul tau vintage te asteapta sa il vizitezi!
Am adunat pentru tine piese unice, originale, cu adevarat vintage si retro - din 1837 si pana in 1989 - intr-o colectie impresionanta, excelent intretinuta, pe care nu-ti ramane decat sa o descoperi nu doar pe blogul pe care il stiai pana acum, ci si pe noul site www.vintagewardrobe.ro.

www.vintagewardrobe.ro
http://yourvintagewardrobe.blogspot.com
http://yourvintagepolice.blogspot.com

| Rica a răspuns:

Se organizeaza targuri in mod periodic in Bucuresti.

| camarada a răspuns:

Exista un second-hand in imediata apropiere a statiei Piata Iancului, insa trebuie sa scormonesti bine pentru a gasi ceva "valoros". In Romania, nu prea exista vintage, mai degraba second-hand.