Întrebare recomandată | SovietMarshalPeter a întrebat:

De unde pot cumpara steaguri romaniei, si nu numai in Cluj-Napoca

Răspuns Câştigător
| polenbun a răspuns:

La Selgros, Metro sau Real. Nu mai retin in care supermarket am vazut tricolor de vanzare. Pe bune si foarte serios.

| Iulia295 a răspuns (pentru polenbun):

Eu am vazut doar mici.

22 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Am intrebat si eu la primarie,pentru a afla de unde le cumpara ei. Mi-au zis ca ei nu au de vanzare si nici de cadou si sa incerc la magazinele de articole sportive, ca acolo se presupune ca ar fi cumparatori, adepti ai fotbalului echipei noastre nationale cu alte echipe.
Am ales pana la urma o alta metoda, eu fiind femeie! Mi-am construit eu un steag. Am cumparat materiale si l-am cusut la masina. Si l-am facut mare-mare, ca atarna pana sub balcon, ca stau la etajul I.
L-am arborat de cand a inceput campania de la Antena 3, cu "Pe tricolor e scris unire" si sunt foarte mandra de steagul meu!

| Elianna a răspuns (pentru Elianna):

Ca o constatare amara, vad ca ai scris orasul tau cu majuscule, dar numele tarii cu litere mici. Romania se scrie cu majuscula la inceput! Trebuie acest respect, pe langa respectarea ortografiei.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Dupa numele tau,se pare ca la tine flutura pe casa alt steag decat al Romaniei. Nu am nimic cu nimeni, poti sa-ti pui si steagul Chinei sau SUA pe casa, atata timp cat ma lasi si pe mine sa fac asa cum ma duce inima.
Si, daca vrei sa-i dai un nume gestului pe care il facem noi, cei care am arborat steagul tarii noastre, se numeste PATRIOTISM!
Comentariul tau te descalifica!

| SovietMarshalPeter explică (pentru Elianna):

Da,ai ghicit, eu doresc steag cu Rusia, nu cu Romania, chiar daca sunt roman simt ca tara mea nu e Romania.

| SovietMarshalPeter explică (pentru Elianna):

Nu nu flutura alt steag, si Sigartau vine de la cuvantul Curelar format pe vremea Imperiului Hasburgic in zonele Bistritei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-aş mira să existe steaguri ale României prin zonele alea(Cluj, Harghita, Covasna, Mureş).

| SovietMarshalPeter explică:

Da m-ai taci.

| soby47 a răspuns:

Esti ungur? Fiindca cuvinte asa de cretine, am auzit doar de la ei. Dar sunt 99% sigur ca nu esti roman...

| FerenczFulop a răspuns (pentru soby47):

Da sunt si sunt mandru de asta, cuvinte cretine nu cred la o tara care n-are istorie si nimic cu ce sa se mandreasca, da na' in fine...

| soby47 a răspuns (pentru FerenczFulop):

Ok esti ungur nu am nici o problema cu asta, dar daca urasti Romania, atunci ( scuze de urmatoarele cuvinte )MARS ACASA IN UNGARIA! MARS INAPOI DE UNDE ATI VENIT! Repede ati intrat in Transilvania si conducatorii vostri v-au adus ca pe niste caini sa colonizati pamantul romanesc. Aveti noroc ca Transilvania e bogata in aur si gaze, ca altfel Ungaria nu ar da nici 2 bani pe voi sau pe vietile voastre. Chiar ma bucur ca regimul Base a cazut si sper ca noul guvern sa va mai taie din avant si din drepturile voastre. Ca si asa nu va votati romani, numai unguri ( cum e si normal sa faceti ).

| FerenczFulop a răspuns (pentru soby47):

Pacat ca sunteti stresati oamnei buni romani de faptul ca Ungaria si Austria au construit tot in afara de Tara Romaneasca pfffff jalnic un stres patriotic exagerat care vad ca evolueaza in rau decat in bine de la venirea lui ceasca'.

| soby47 a răspuns (pentru FerenczFulop):

Nu sunt stresat de asta, sunt strasat din cauza celor ca tine, adica pentru ce ai scis "Patriotism securist idiot" daca nimeni nu ti-a cerut parerea si nici macar nu era vorba de asta sau altii care o dau in fata cu autonomia. E adevar ca austriecii au facut ce e prin Transilvania dar tot pamant romanesc ramane si n-ai ce-i face. (Si Ungaria nu a facut mare lucru, cel mai mult au facut austriecii.)

| SovietMarshalPeter explică (pentru soby47):

Amice m-am grabit atata tot, nu sunt ungur, uite poti verifica aici scrisul si vei vedea. Apropo am scris pe telefon si nu ma prea pricep, daca as fi ungur ti-as spune asa de lejer fara sa te injur?

| SovietMarshalPeter explică (pentru soby47):

Da am spus ca urasc Romania, chiar daca as fi ungur ce doamne tot invenati povesti vanatoresti.

| DiDix11 a răspuns:

thinking daca vi in Bucuresti la Universitate la metrou e un magazin plin cu asa ceva

| mixxjim a răspuns (pentru DiDix11):

Ai vazut daca sunt si din cele mari, sau doar mici?

| Iulia295 a răspuns:

Mari sau mici? Eu am fost in Cluj-Napoca si doar mci am vazut la Iulius Mall cu 2 lei sau 5 lei.

| serios54 a răspuns:

Metro

| Rus_Rares_1995 a răspuns:

In piata matei corvin chiar langa tabita

| Bestialul a răspuns:

La magazinele sportive cu tricouri de fotbal, steaguri etc...

| davidc08 a răspuns:

Salut! Am gasit drapele ale Romaniei dar si ale altor state pe siteul http://www.kollecter.org/. Oamenii livreaza in toata tara iar drapele sunt de dimensiune standard (150 cm/ 90 cm)