| Emi_8677 a întrebat:

De unde pot cumpara unt de shea din Romania?

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Incearca la Plafar happy

41 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Del hipermarket.

| emiliagrosu a răspuns:

Ai incercat pe net?

| sushi a răspuns:

Incearca l'occitane. Au creme cu unt de shea (15-20-25%) si au si unt de shea 100%; pentru piele foarte uscata.
http://www.topsanatate.ro/shopping_product.php?id=57 din asta folosesc eu iarna, primavara si toamna. Excelent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AVONcall merema pentru. picioare si coate cu unt de Shea african-20ron -crema pentru.maini si cuticule cu unt de Shea-21ron

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista online pe multe magazine. E drept ca la unele trebuie sa platesti costul livrarii prin curier, care in general e in jur de 20 lei, dar sunt si magazine care expediaza cu posta si e mai ieftin. De exemplu, sideris.ro, olivo.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, unt de shea poti gasi la olivo, www.olivo.ro, sau iti pot trimite eu fara sa mai platesti taxele de transport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca pe organikshop.ro,au shea bio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la mine! happy 40 de lei, 100 g.

adresa de conctact: l.aurentiu (YM)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unt de shea la reducere gasesti acum pe www.biobeauty.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.suplimente.ro/cosmetice-si-ingrijire-corporala/
mai ieftin de atat nu se poate:)
si e super bun, iti spun din experienta.
il poti lua fie de la magazin, fie ti-l aduc ei acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la o firma de produse bio.Pentru detalii intra pe mess fngxxx

| cati101 a răspuns:

Eu am o cantitate mai mare de unt de shea nerafinat si 100 % pur, asa ca pot sa-ti fac o oferta de nerefuzat: 100 g -200. 000 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe okazii.ro poti gasi unt de shea BIO 250 gr la 49 ron

| malia a răspuns:

Iata un sumar despre produse disponibile:
http://www.suplimente.ro/......207ml.html
207 ml = 30. 6 RON
Untul de shea(karite) de la Now foods este 100% natural, fara conservanti, coloranti sau solventi.

http://www.topsanatate.ro/shopping_product.php?id=57
Unt de Shea - L' Occitane (unt shea 100% pentru buze)
8 ml = 19 RON

http://organikshop.ro/......a-bio.html
200 gr = 110. 19 RON
Ingrediente:Butyrospermum Parkii, Ghana
Certificare Bio:SCESp 006
Producator:Farfalla Essentials AG, Elvetia

http://olivo.ro/product.php?id_product=44
100 ml = 79 RON
Unt de shea nerafinat pur 100%, 100 ml

http://lorisbeauty.wordpress.com/produse/
100 ml = 30 lei + 5 lei expedierea

http://sideris.ro/shop/index.php/fabricat-in-romania/unt-shea-organic.html
100 gr = 33. 5 RON
Unt de shea organic, 100 gr - Mayam
Unt de shea organic, obtinut prin presare la rece, provenienta Ghana. Acest unt este rafinat printr-un procedeu mecanic (este batut si aerat), pentru ca astfel folosirea este mai usoara. "Baterea" untului de shea, nefiind un procedeu chimic, nu diminueaza cu nimic calitatile untului de shea.

| jeni a răspuns:

Daca vrei sa gasesti produse BIO de calitate intra in familia Life Care pe www.LIfe Care. Poti sa gasesti produse care au in componenta unt de shea sau unt de shea pur. Poti deveni partener si le cumperi la un pret foarte vantajos fata de alte firme si in acelasi timp castigi si niste bani pe langa sanatate. Daca vrei poti folosi datele mele ca sponsor, fiindca te va repartiza oricum unui sposor din oficiu.Cod 978863/nume Popescu Ion. Te inscrii, dupa 1-2 ore primesti codul tau de client si iti poti lasa comanda pe net la,, life-cre comanda rapida.In 48 de ore ai coletul acasa.Plata se face la livrare. Spor la cumparaturi. Daca te hotarasti sa intri in afacere trimite-mi un mail pentru a afla mai multe detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite de aici - e cam cel mai ieftin -pe care l-am gasit http://www.organik.ro/......par-100-ml

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai ieftin unt de pe piata la ora actuala in segmentul BIO il gasesti aici:http://www.biomonde.ro/......nat-250gr. Ai la 49 RON 250gr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unt de Shea pur (nerafinat) la Organik - uite link http://www.organik.ro/......par-100-ml

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-am luat pe cel de pe www.biomonde.ro iar daca esti din Bucuresti ti-l aduc acasa gratuit. E super si ca pret

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU MI-AM LUAT DE PE NET. Import Coasta de Fildes, nerafinat. De aici:www.untuldeshea.wordpress.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.lorisbeauty.wordpress.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am luat de pe www.lorisbeauty.wordpress.com, este nerafinat si f bun, cu expedierea a mers mai greu, ca s-a nimerit de paste cand nu se lucra...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai poti gasi pe site-ul coastalscents sau in magazinele DM din Bucuresti unde nu costa mult.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://sideris.ro este si organic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna emi. iti pot face eu rost de unt de shea 100% natural la un pret de cam 35 de ron cutia de 250 grame. Daca vrei BIO ala e ceva mai scump, cam 55 de ron cutia. cauta-ma la adresa de mail alinamai16@yahoo.com si vorbim. Pot sa-ti dau si niste retete despre cum sa-l folosesti sau cum sa-ti prepari singura un unt de corp minunat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu import din Africa unt de shea la pretul de 15 ron/100 grame. Untul este 100% nerafinat si organic. Garantez calitatea si provenienta. Este ieftin deoarece acesta nu se livreaza in borcane de plastic/sticla ci in pungi. Valabilitate 2 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

33 ron 100 gr la www.biotika.ro.
http://www.biotika.ro/Unt_de_Shea_BIO/p344585_916626. aspx
este super bun, taxe transport mici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicaieri n-am vazut pe cineva care sa pomeneasca de un magazin din bucuresti. uite iti spun eu unul...plafarul din grand arena, am vazut eu saptamana trecuta.cam scumput insa... vreo 55 lei:d eu l-as lua, dar cand fac rost de bani :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In magazinele online cu produse bio cu siguranta gasesti, eu am luat de la cosulbio si afost ok.