| existential a întrebat:

De unde sa iti cumperi in ziua de azi legume pentru salata? La supermarket, dintr-un kg de morcovi jumatate au gust de chimicale. Telinele sunt mari zici ca-s mutante. Rosiile sunt albe la interior. Castravetii sunt moi si uscati.
Am luat si de prin piete. Astea arata mai bine, dar uneori gustul tot cam seamana a chimicale.
Aveti locuri preferate in Bucuresti de unde va cumparati?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Indiferent de locul de unde vei cumpăra tot la fel or să fie.Toate sunt frumoase la exterior, au culoare, dar nu au gust.Și toate astea se datorează "specialiștilor" care și-au băgat nasul și au încrucișat speciile de plante,de animale,dând naștere din lăcomia lor la hibrizi și alte mutații genetice care încet, dar sigur ne "otrăvesc" organismul.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la vreo doua tantici din piata domenii iau in general legume.
destul de bune a gust nu am ce zice

| existential explică (pentru suntserios):

Domenii cred ca e o piata ok, fara speculanti.

| suntserios a răspuns (pentru existential):

Ehh sunt si acolo cativa ca vand portocale si kiwi

| Catrice a răspuns:

Fă-ți seră

| existential explică (pentru Catrice):

Am o camera libera si chiar ma bate gandul laughing

| Catrice a răspuns (pentru existential):

Iei jardiniere din alea mari și te-ai scoswinking roșii, castraveți, salata, poate niște ardei.

| Zuzu1991 a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=legume+bio+pret
tin sa te anunt ca nu degeaba sunt mai scumpe, chiar mult mai scumpe

| Vântulalb a răspuns:

Din pacate, nu stiu pietele bucurestene.
Iau din piata. Dar atentie, si in piete sunt din aia care cumpara din engros si revand la tarabe. Ei sunt tot anul acolo cu marfa.
Producatorii cu marfa sanatoasa incep acum sa iasa. Rosiile sunt strambe, nu dupa sablon si au miros de curpan (tulpina rosiei). Si cu restul, la fel. Eu mi-am fixat tanticile (cum se zice mai sus) de unde cumpar.

| existential explică (pentru Vântulalb):

Credeam ca au sere cei care au marfa tot anul...

| Vântulalb a răspuns (pentru existential):

Bine ar fi! Nu au.

| existential explică (pentru Vântulalb):

Nu au... off cum sa mai ai incredere in umanitate sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la aprozar?