| FIR a întrebat:

E adevarat ca in magazinele Metro trebuie sa faci cumparaturi de minim 10 lei?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Era regula inca de la lansare (cand 10 lei aveau o valoare) si a fost ani buni, nu bag mana in foc ca mai este.
Stiu ca de la o vreme anpc a interzis asta cu valoare minima.
Oricum, nu e greu sa iei produse de 10 lei, nu cred ca e o problema daca tot bati drumul pana la Metro.
Bafta

2 răspunsuri:
| ZeHelp a răspuns:

Interesul lor e sa-si vanda produsele. Nu vad de ce ar impune o suma minima.