| gomen a întrebat:

Este vreo carte care sa ma ajute sa fiu mai stăpână pe mine si sentimentele mele? Ceva gen "Lecții de magie" de Elizabeth Gilbert. Știți si un site bun de unde pot comanda? Ar fi bine daca ar fi pana in 30 de lei.

Răspuns Câştigător
| urseyul a răspuns:

Sunt multe carti de acest gen, http://www.librarie.net/ e un site bun imi iau si eu carti de acolo. cauta la categoria dezvoltare personala sau psihologie, si vezi ce titlu iti atrage atentia

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Invata exercitii de yoga, pentru auto-control si cunoastere pe sine.
Sunt multe grupuri de initiere si de practica yoga in tara, chiar in apropierea ta unde locuiesti, doar trebuie sa cauti putin (Google: "yoga " ).

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca te imbeti cu apa rece!
Cartile de magie nu te vor invata sa fii mai stapana pe tine, dar cartile citite, lectiile invatate, se vor aduna ca cunostinte generale in mintea ta, facandu-te mai inteleapta, mai inteligenta si mai increzatoare in tine!
Cumpara-ti un joc de Sah sau un Scrable, sunt jocuri care cresc coeficientul de inteligenta, sporind si increderea personala!

| gomen explică (pentru Violleta2022):

Nu este o carte de magii, asa este titlul. Dar ea este o carte motivationala si amuzantă.

| Violleta2022 a răspuns (pentru gomen):

Nu de carti de magie ai tu nevoie, fie si amuzante, comice sau de glumite, pentru ca nu te ajuta sa-ti dezvolti increderea in tine, dimpotriva, te ajuta sa te ascunzi, sa te retragi in lumea ta, ori tu ai nevoie sa capeti incredere in tine, sa fii stapana pe tine, sa fii increzatoare in logica si puterile tale si asta se poate obtine prin mult, foarte mult citit, incepand cu cartile de scoala, care-ti imbogatesc cunostintele generale si iti cresc increderea in propria persoana, ca esti capabila sa ajungi la nivelul celor mai buni copii, sa culegi succesul asa cum fac ei.

| MentalDisorder2 a răspuns:

De ce sa cumperi carti daca le poti citi de pe net.
Eu iti sugerez programul Wattpad, un program in care oamenii scriu carti si tot oamenii le citesc.
Sunt cateva miliarde de utilizatori, poti arunca o privire poate gasesti o carte care sa te ajute acolo, fara sa mai dai banii aiurea.

| RigbyBarosanul a răspuns:

PornHub un site de unde inveti suficienta magie!