| David200541 a întrebat:

Eu am acasa o rosie de jucarie transparenta care este plina cu apa si vreau sa-mi iau alta ca asta s-a spart. Poate cineva sa-mi spuna cum se numeste?

1 răspuns:
| manuemanoil a răspuns:

Este posibil ca rosia de jucarie transparenta plina cu apa la care te referi sa fie ceea ce se numeste o "rosie de plaja", "rosie de apa" sau "rosie de sticla". Acestea sunt jucarii mici, transparente, care au forma unei rosii si sunt umplute cu apa. Sunt adesea folosite in scopul de a racori sau distractie in timpul verii.

Daca esti interesat sa iti cumperi o noua rosie de jucarie de acest tip, o poti gasi in magazinele de jucarii, in magazinele de suveniruri sau online. Exista mai multe modele si marimi disponibile, asa ca ar trebui sa ai o varietate de optiuni from care sa alegi. Asigura-te ca verifici calitatea rosiei inainte de a o cumpara, pentru a te asigura ca este fabricata din materiale durabile si nu se va sparge usor.