| anonim_4396 a întrebat:

Explicati-mi cum e treaba cu colet prin rambursare, cum primesc eu bani daca am trimis cuiva un colet prin rambursare, eu trebuie sa-mi scriu datele personale (unde stau etc)? si cum primesc bani, din cate stiu persoana plateste sa ridice coletul

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Persoana plateste sa ridice coletul si cand banii ajung inaopi la posta primesti instiintare sa vii sa ii ridici

| gelu1970 a răspuns:

Persoana care o sa ridice coletul trebuie sa plateasca suma respectiva pe care apoi o sa o primesti printr-un aviz de la posta.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Da,persoana plateste la ridicarea coletului, iar tu primesti banii prin posta. Daca persoana nu ridica coletul, dupa 5 zile posta te intreaba daca primesti coletul inapoi, caz in care trebuie sa platesti tu expedierea tur-retur, altfel coletul este valorificat de posta.

| MetharonBoy34 a răspuns:

Si cand trimit e neapara numele meu sal scriu? nu pot sa scriu de ex numele de la magazinul meu, am un magazin online.

As vrea sa pot sa scriu numele de la magazin, i-ar bani sa fie pe numele meu, vreau confidentialitate