| shecherap a întrebat:

|FUNDA| Allview p5 mini sau Prestigio 5000?

Răspuns Câştigător
| GigiManivela a răspuns:

Fii atent. Nu te lua dupa toti desteptii. Allview e o firma romaneasca extrem de buna, care face telefoane de calitate foarte buna. Eu te sfatuiesc sa alegi P5 mini, pentru ca am in clasa pe cineva cu un Allview p5 si merge absolut orice joc pe el. touchul este impecabil, viteza la net mare, nu consuma multi mega pentru a incarca pagini + ca un P5 are caracteristicile unui S3 si este la jumatate de pret. Evident, asta nu inseamna ca este si la fel de bun, dar sunt aceleasi caracteristici.
Sfatul meu: Allview P5 mini.

| shecherap explică (pentru GigiManivela):

GigiManivela am vazut unele videocipuri cu P5 si in benchmarkuri a scos mai putin decat p5 mini ..si pe 5 e pe lista mea dar nu sunt sigur cum ruleaza aplicatiile... Subway Surfers. Temple run 2. ? Ma poti ajuta? Funda

| GigiManivela a răspuns (pentru shecherap):

Tot jocurile astea le joc si eu happy si da, pe telefonul colegei mele merg perfect. fara lag, fara intreruperi.

| shecherap explică (pentru GigiManivela):

Asta ma pune pe ganduri thinking ce imi mai poti spune de cum se comporta telefonul? nu specificatii. ca alea nu tot timplul bat realitatea?

| shecherap explică (pentru GigiManivela):

Tu ce telefon ai?

| GigiManivela a răspuns (pentru shecherap):

Eu am un telefon Samsung Galaxy S, dar este prima editie (asta insemnand ca exista alte S 1 mai bune ca al meu). Deci in primul rand, ca sa nu te pacalesti cu ce-ti spun eu, colega mea are P5, iar tu vrei P5 mini. Eu presupun ca se va comporta la fel, doar ecranul va fi mai mic si chestii nesemnificative. Eu am jucat toate jocurile pe telefonul ei si de exemplu, la temple run nu se bloca deloc, la logo quiz se deschidea imediat tastatura, nu trebuia sa astept dupa el, touchul meargea foarte bine, nu ma chinuiam sa apas. Stii ce te sfatuiesc eu? Mergi la un Orange shop in orasul tau (de preferat unul mai mare) si intreaba-i daca au P5 mini. roaga-i sa ti-l aduca sa-l vezi. Daca este in vitrina, la expozitie, are si cateva jocuri instalate si te poti juca sa vezi cum merge. Iar daca nu, ti-l vor aduce din spate, il aprinzi, dai o tura prin el si vezi cum ti se pare.

16 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Habar n-am de ce alegi firmele astea, o sa dai cu telefonul de pereti, sau mai degraba o sa ti se strica telefonul, pentru ca sunt firme de telefon aiurea..si nu sunt populare deloc.alege si tu un Samsung, un orice alt telefon care e popular..eu zic sa alegi Samsung,
p.s:cati bani ai? si iti recomand un telefon cat mai bun.
funda?

| shecherap explică (pentru davidtm):

Nu asta am intrebat.straight face m.am uitat la specificatii si m.am interesat destul de mult de ele. pe partea de popularitate. o las pe locu' 2.
Vreau parerea voastra pe care sa-l aleg..atat

| davidtm a răspuns (pentru shecherap):

Orice dar nu Allview, prestigio e mai bun am vazut si la specificati.

| davidtm a răspuns:

Daca vei da un search pe gsmarena.com nici nu vei gasi aceste telefonul, pentru ca firma e de rahat, si nu au ajuns telefoanele acestea la straini.

| supermamici a răspuns:

Allview P5 mini, este in reducere aici: http://bit.ly/allview-p5-mini

| stroedaniel13 a răspuns:

Categoric Allview p5 mini, este o frima romaneasca foarte buna, care face telefoane de calitate

Răspuns utilizator avertizat
| SorinaSuciu a răspuns:

Eu te sfatuiaesc sa iti iei ceva de la Samsung dar daca nu ai alya optiune eu as alege Allview

| shecherap explică:

Ma refer in calitate de jocuri. audio.

| CornyGaming a răspuns:

Prestigio 5000