| cocosnucifera a întrebat:

FUNDA! FUNDA! Ce cadou as putea sa-i cumpar tatalui meu? implineste 50 de ani!

Răspuns Câştigător
| missouri a răspuns:

Poate ca ideea mea ti se pare absurda...
Intreaba-l care a fost cea mai mare dorinta a lui in copilarie ( dorinta... materiala ). Si incearca sa i-o indeplinesti.winking
Chiar daca nu mai este copil, va aprecia mult gestul. happy
Sau, ii poti lua o camasa, un portofel din piele...
Sau. laughing
Ii poti scrie o scrisoare prin care sa-i multumesti pentru tot ce a facut pentru tine pana acum...
Sau, faci rost de o cutie mare ( gen pentru. masina de spalat ) o decorezi frumos, rogi pe cineva sa te ajute; in seara cu pricina, cutia ( tu o sa fii in ea ) va aparea in mod misterios in fata usii. Ei se uita mirati, el incearca sa o deschida, si BUM! iesi tu repede din cutie cu niste confetti si..."SURPRIZA!" laughing.

Sper ca te-am ajutat.
In legatura cu surpriza cutiei, daca vrei mai multe detalii, trimite-mi mesaj privat.winking

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am vazut ca ai la dispozitie 100 de lei. Cu aceasta suma ai putea cumpara 2-3 carti, din genul care-i place(daca ii place sa citeasca), pe care sa-i scrii dedicatii, ceva diferit pe fiecare. La multi ani, sanatate si fericire tatalui tau si tie numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi ani pentru tatal tau si uite cateva sugestii pentru cadou :

1. Fa-i o felicitare din hartie, ( daca ai foarfece care taie cu model ff bine, fa si cu alea ), apoi scrie asa colorat pe prima pagina La multi ani! si pe aia din- nauntru scrii Ai implit jumatate de secol! (Sigur va rade la faza asta). In fine, apoi coloreazo u cum vrei si fa-o asa faina, cum iti place tie.

2. Cumparai un cadou ( ceva barbatesc ). Ce zici de ceva tricou pe care scrie ceva funny? Nuj, depinde de hobbyurile lui. Ocana cu cel mai bun tata, sau un tablou, sau o diploma, sau o undita super faina ( daca ii place pescuitul ), o minge de fotbal ( sa stii ca mai sunt unii care la 50 de ani mai joaca fotbal thinking ), sau ceva simbolic. Sau daca nu gasesti u ceva care crezi ca o sa-i placa, confectioneaza-i u ceva! Poate te ajuta si mama ta.

3. Ai putea sa faceti impreuna ( tu si mama ta ) un tort cu 50 de ani! Faceti un fel de petrecere surpriza. Cnd vine de la servici, voi il asteptati cu tortul in bucatarie si cu lumina stinsa ( daca e seara) si eventual puteti sa invitati si cativa prieteni de ai lui ( crede-ma o sa fie mai funny pentru el asa).

sper sa aveti o petrecere fummy! Happy Brth inca o data!

fundita? :**:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea este că orice i-ai cumpăra s-ar bucura, pentru că esti fica lui.

| NoMusicNoLife a răspuns:

La multi ani pentru tatal tau si uite cateva sugestii pentru cadou :

1. Fa-i o felicitare din hartie, ( daca ai foarfece care taie cu model ff bine , fa si cu alea ) , apoi scrie asa colorat pe prima pagina La multi ani ! si pe aia din- nauntru scrii Ai implit jumatate de secol! (Sigur va rade la faza asta). In fine, apoi coloreazo u cum vrei si fa-o asa faina, cum iti place tie.

2. Cumparai un cadou ( ceva barbatesc ) . Ce zici de ceva tricou pe care scrie ceva funny? Nuj, depinde de hobbyurile lui . Ocana cu cel mai bun tata, sau un tablou, sau o diploma, sau o undita super faina ( daca ii place pescuitul ) , o minge de fotbal ( sa stii ca mai sunt unii care la 50 de ani mai joaca fotbal thinking ), sau ceva simbolic. Sau daca nu gasesti u ceva care crezi ca o sai placa, confectioneaza-i u ceva ! Poate te ajuta si mama ta.

3. Ai putea sa faceti impreuna ( tu si mama ta ) un tort cu 50 de ani! Faceti un fel de petrecere surpriza. Cnd vine de la servici , voi il asteptati cu tortul in bucatarie si cu lumina stinsa ( daca e seara) si eventual puteti sa invitati si cativa prieteni de ai lui ( credema o sa fie mai funny pentru el asa).

sper sa aveti o petrecere fummy! Happy Brth inca o data!

funditza? :**:*:*

| GeorgianaDragus a răspuns:

Pai...in primul rand un buchet de flori:X:X. un pupic:X...sii.poate este ceva ce isi doreste.canite cu CEL MAI BUN TATA sau cu numele luiwinking

| florynnaa a răspuns:

Pai sunt canite din alea pentru cel mai bun tata, ii poti faace o scrisoare super tare, ii poti cumpara un parfum mai frumos, sau sai cumperi o bratara (aur sau argint), sunt si tablouri pentru cel mai bun tata. sper ca te-am ajutat.si la multi ani tatalui tau! pup(funda)?

| cocosnucifera explică:

E profesor de sport la un club scolar (tablouri diplome asta a mai primit), am doar 100 lei cu care pot sa-i cumpar cadou, pls more help.

| 11vladutz90 a răspuns:

Pai ai putea sa ii iei un briceag multi-functional (http://www.google.ro/......tp?/imgres r:6, s:0) sau daca are masina. poti sa ii iei niste huse mai ieftine.;), daca e amator de pescuit. iai o undita funda? :D

| gabriella_1970 a răspuns:

La multi ani! Si in legatura cu darul, poti pune o poza a voastra intr-o rama, poti face un album cu poze de-a lungul anilor, iti poti scrie o poezie, un cantec, ceva simbolic pentru ca sunt sigura ca lucrurile materiale nu-l mai intereseaza. Daca totusi vrei sa ii cumperi ceva, ii poti lua un ceas sau un tricou.Gandeste-te si la ce hobby-uri are si ce i-ar fi de ajutor.Mult succes!

| biabianca a răspuns:

O pereche de pantaloni de in sau o palarie de paie daca este pasionat de artizanat.

| MissHappiness a răspuns:

Ma gandesc tot la un tricou sau la o camasa si o carte...sau un ceas... poti lua o rama in care sa pui o poza cu tine si cu el sau cu tine cu mama ta si cu el!(ai grija rama sa se potriveasca cu decorul din camera lui)Ai putea cumpara o cana din care sa bea cafea!