| Mihai_Robert_2001 a întrebat:

Hei, Am cumparat un joc de la flanco si vreau sa il returnez. Pot sa il returnez daca singurul lucru pe care l-am facut este sa il scot din acea folie in care era bagat? Nu am folosit niciun cod oferit de joc si cd-ul nu este zgariat sau ceva de genu.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Doar jocurile / programele / filmele care NU au fost desigilate se pot returna. Altfel ar lua oricine, și-ar face copii și pe urmă și-ar lua și banii înapoi.

| untu a răspuns:

Nu poti returna jocul cumparat daca l-ai desfacut (desigilat) ca nu se primeste inapoi marfa vanduta! Dar daca vrei sa scapi de jocul asta, vinde-l pe anunturi gratuite: olx.ro sau tocmai.ro sau lajumate.ro

| RorySan a răspuns:

Nu poti!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce vrei sa il returnezi? Ca sa il poti returna, trebuie sa ai motive întemeiate, adica defecte din fabricatie, nu asa ca te ai saturat tu de el, fa l cadou daca nu i ti place, sau vinde l pe olx.