| Carapancea_Cristi_1993 a întrebat:

Am cumparat acum 2 zile un ps4 de la tonis din magazin(nu online) si vreau sa il returnez desi nu are niciun defect. Se poate sau nu?

Răspuns Câştigător
| SatanicBear a răspuns:

Http://www.tonis.ro/ depune toate eforturile pentru a fi cât se poate de precis. Cu toate acestea, http://www.tonis.ro/ nu garantează că descrierile produselor sau a altor tipuri de materiale care au legatură cu acestea sunt precise, complete, curente sau fără erori. Dacă un produs oferit de http://www.tonis.ro/ este diferit faţă de descrierea aferentă acestuia de pe Site, îl puteţi returna, respectând prevederile Politicii de returnare a produselor Site-ului şi în conformitate cu legislaţia română în vigoare.
Consumatorul are dreptul să notifice în scris comerciantul că renunţă la cumparare, fără penalităţi şi fără invocarea unui motiv, în termen de 10 zile lucrătoare de la primirea produsului său, iar în cazul prestărilor de servicii, de la încheierea contractului, în conformitate cu dispoziţiile Ordonanţei nr. 130/2000.
În cazul în care alegeţi să valorificaţi acest drept, aveţi următoarele obligaţii:
- de a returna produsul cumpărat, în ambalajul original, nedeteriorat, pe cheltuiala dumneavoastră.
- de a returna produsul cumpărat în stare de funcţionare, nedeteriorat, în starea în care v-a fost livrat.
Consumatorul nu poate returna următoarele produse achiziţionate, cu excepţia cazurilor în care părţile au convenit altfel:
- certificate de garanţie extinsă.