| Geanin a întrebat:

Hei! Am o intrebare pentru cei care au mai vandut prin OLX...
Daca vand niste carti cuiva de pe OLX si vreau sa ii le dea prin firma de curierat, trebuie sa platesc eu firma de curierat sau cumparatorul?

Răspuns Câştigător
| Croampa a răspuns:

Cumparatorul

5 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Plateste cumparatorul de obicei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum te intelegi cu cumparatorul, de obicei el plateste

| VibeTrix a răspuns:

Cumparatorul ar trebui sa plateasca. Eu stiu c-am vandut.

| Anonimmus234 a răspuns:

Cumparatorul ar trebui sa plateasca.

| bobonel6 a răspuns:

Depinde,daca e un semn in dreptul anuntului pe care scrie livrare gratuita(adica olx iti plateste drumul), daca nu scrie inseamna ca negociezi cu cupmaratorul.Din cate stiu eu.