| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am si eu o mica intrebare adresata celor din Iasi.
Ma intrebam daca sunt in palas mall adidasi de firma. Spre exemplu de la puma, nike, adidas, vans etc...
Daca da, ce magazine

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Doar idiotii cumpara haine si incaltari din Palas. Daca ai ceva in cap, iei frumos de la Decathlon sau - in cel mai rau caz - Deichmann. In alta ordine de idei, daca vrei ceva ca lumea gasesti adidasi facuti la noi mult mai ok ca prostiile astea facute in China pe care scrie Nike sau ce mama ma-si altceva. De exemplu ai magazin Marelbo in Piata Unirii, fix linga Agentia de Voiaj CFR.

| Drsss a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sa inteleg ca daca iti cumperi haine din mall esti idiot? Ce i cu gândirea asta pe tine?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Drsss):

Mall = scoruri de chirie mari = adaos comercial pe masura. Sa mai zic despre cum in diverse magazine pentru molijdi si molizde se aduc haine de bazar din Turcia care sunt re-etichetate in ateliere care lucreaza noaptea in spatii unde oficial nu se face nici o activitate de genul asta? Cind poti sa comanzi aceleasi chestii din strainatate si sa iesi la juma' de pret cum se cheama ca esti? De calitatea produselor "de firma" nu mai zic - si-a luat nevasta-mea niste porcarii Nike sau Adidas de alergat acum vreo citiva ani, a dat 200 RON la vremea respectiva pe o pereche, dupa o saptamana s-au rupt. I-a returnat, a luat banii, si-a luat niste chinezarii de 30 RON si a alergat cu aia mult si bine...

| Speranta12 a răspuns:

De ce nu te duci tu singur la mall sa vezi ce se afla acolo? N-ai fost niciodata la mall?

| marilux a răspuns (pentru Speranta12):

Nu sunt din Iasi!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru marilux):

Cu atit mai mult. Ia si arunca mai bine o privire pe SportsDirect.com, de exemplu.