| TheRealAnonim a întrebat:

Hei, de vara trecuta am inceput sa-mi fac singur banii si momentan am aproape 3 milioane facute singur. Vreau sa-mi cumpar din banii mei un j3 2017, multi mi-au zis sa nu mi-l iau pentru ca e slab, s-ar merita sa-l cumpar? Sau sa incerc sa-mi astrang banii de un j5 2017
Am avut ganduri sa-mi astrang de un PS4, vreo 21 de milioane, pentru doua manete si vreo 3 jocuri.
Ce s-ar merita?
J3 2017,
J5 2017,
PS4?
Dau funda.
Eu sincer as vrea sa incerc sa strang 21 de milioane, e o suma destul de mare pentru mine dar s-ar merita sigur.Ce parere aveti voi?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Primii bani munciti de tine sunt cele mai semnificative in viitorul tau!

"Daca-ti cheltuiesti primii bani castigati din munca ta, atunci sa-ti cumperi ceva care iti va aduce aminte de acel moment si peste 10 ani!" - Asa mi-a spus bunicul.
Din primul salar mi-am cumparat o bicicleta mai veche, dar foarte buna si o trusa de scule.
Cu aceea bicicleta au invatat si copii mei sa se dea. Majoritatea sculelor le mai am si acum, le pot folosi la nevoie, dar sunt amintirea cum se pot face din munca bani si din bani si mai multi, prin meserie... happy

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Orice ți-ai lua, valorează maxim pentru că e cumpărat din bani făcuți de tine. Asta e realizarea cea mare!

| mgtow a răspuns:

Strange bani pentru viitorul tau, ps4 nici j3-5 nu merita. Vei avea nevoie de o garsoniera sau apartament daca acum strangi bani o sa ai mai multe sanse de a obtine un credit ipotecar cand vei munci

| TheRealAnonim explică (pentru sierra1):

Adevarat, mersi frumos, ramane PS4, pana vara lui 2020 il am 100%

| sierra1 a răspuns (pentru TheRealAnonim):

Să fii iubit

| TheRealAnonim explică (pentru mgtow):

Mai am destul timp laughingmersi oricum