| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor. Sunt intr-o mica mare dilema. De ceva timp m-am ambitionat sa strang bani sa-mi cumpar un laptop performant la vreo 23 de milioane. Mai am putin si fac suma sa cumpar acel laptop. Intre timp ma bate putin gandul ca poate e o investitie cam scumpa si nu stiu daca se merita. Pe de alta parte am stat si m-am gandit daca tot am strans aproape 20 de milioane de ce sa nu-i investesc in altceva, si m-am gandit sa ma apuc de sala, sa-i investesc pe toti in mancare, suplimente si tot ce tine de bodybuilding. De ce m-a batut gandul asta? Ideea e ca sunt cam slab, am 1, 73 si 56kg, ca toata viata am fost asa si ca mi-as dori so schimbare, sa am mai multa incredere in mine, sa fiu respectat si sa-mi fac o prietena. Ma gandesc ca si un laptop e bun, il iau orunde, e un gadget interesant, poate chiar un moft de la care nu ma pot abtine. Ce ar fi mai bine? Sala sau laptop, care credeti ca merita? Multumesc

Răspuns Câştigător
| goodbyee a răspuns:

Nu te lasa pe tine pentru un obiect.Nu-ti amana fericirea de a te simti bine in pielea ta.Eu as zice sa invetesti in tine deocamdata,ca sa capeti incredere in tine, sa arati bine asa cum vrei tu.Dar sa te tii de sala,de mancatul sanatos,sa tratezi cu mare seriozitate totul,pentru ca doar atunci se vor vedea rezultatele! Multa putere si ambitie iti doresc! :* Laptopu ala ai tu timp sa-l cumperi,dar i-a mai lasa tu lumea virtuala, da-o incolo. mai bine ai grija de tine, ca sa te placa oamenii (fetelebig grin) in realitate. >big grin

| anonim_4396 explică (pentru goodbyee):

Multumesc foarte mult pentru incurajare, este atat de adevarat ce spui. Asta trebuie sa fac. Mai importanta este fericirea si linistea interioara.

1 răspuns: