| Anonima784 a întrebat:

Hei! Ma gândeam să comand de pe site-ul PARFUMESCU, voi ce părere aveți? Ați comandat de pe acest site? Persistă mirosul? Și dacă ați văzut sticluța și ați depistat ceva care să vă ducă cu gândul ca este fake. Totuși sunt niște prețuri foarte bune și la prețuri foarte accesibile, de exemplu COCO MADEMOISELLE care costă 140 de lei 100 ml. Mulțumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce cumperi! O apa de toaleta sau de colonie nu va persista decat 2-3 ore, fiindca este doar o apa foarte diluata.
Apa de parfum in schimb este concentrata si rezista chiar si 24 de ore, dar costa de 3 ori mai mult.
Asadar, atentie ce cumperi: numai APA DE PARFUM daca vrei sa miroasa multa vreme.

| Anonima784 explică (pentru Violleta2022):

Ați mai cumpărat de pe acest site?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonima784):

Nu am cumparat de pe acest site, doar am incercat sa-ti explic ce sa cumperi, ca sa nu te sperii ca sunt fake sau nu.
Multi, extrem de multi nu pot face diferenta intre un parfum si o apa de toaleta sau colonie, crezand ca au cumparat parfumuri fake.
"Apa de colonie" si "apa de toaleta" NU sunt parfumuri, sunt doar ape cu foarte putina esenta de parfum in ele, extrem de diluate, de aceea nu miros mai mult de 2-3 ore.
Cumpara numai APA DE PARFUM sau ESENTA DE PARFUM si vei avea siguranta ca este parfum adevarat, care va tine 24 de ore, dar si pretul ested e 2-3 ori mai mare cdeta a unei ape de colonie sau toaleta.

| Violleta2022 a răspuns:

In ce priveste site-ul parfumescu.ro pare a fii un site fake, fiindca nu este mentionat nicaieri nici un nume de companie si nici o înregistrare la registrul comertului, asa cum cere legea.
Iar unica lor metoda de plata este cea ramburs, unde se plateste cash.
Deci firma este fantoma, sau vinde la negru si incaseaza cash.

| AlinaPodar251 a răspuns:

Eu am comandat de pe site-ul parfumescu.ro si pot spune ca am fost multumita. parfumurile au venit asa cum scrie si pe site intr-o cutie alba desigilata. eu una nu sunt chiar asa de pretentioasa privind ambalajul cat m-a interesat esenta parfumurilor. produsele au fost ok si m-a asteptam sa nu fie originale, dar persista pe piele mea destul de bine.

| elenamarchidan1991 a răspuns:

Sunt o mare consumatoare de parfumuri și pot spune că după ce am văzut întrebarea ta, am zis să încerc și eu(oricum voiam de mult timp să fac acest lucru) aceste parfumuri de pe site-ul respectiv pentru a mă convinge ce sunt aceste parfumuri mai precis. Am sunat să întreb totuși despre ele în prealabil, mi-a răspuns cineva și a fost transparent cu privire la parfumurile comercializate cum că nu sunt originale. Am zis totuși să plasez o comandă să mă conving și am comandat 2 produse nu doar unul: Sospiro Erba Pura și Carolina Herrera Good Girl. Primul parfum îl cunosc pentru că îl am și în varianta originală și pot spune că se apropie foarte bine de produsul original și are o persistența bună la prețul acesta... având în vedere la ce preț este comercializat în magazinele de specialitate. Al doilea parfum nu îl cunoșteam, dar miroase ok, nu pot să spun că m-a dat pe spate. Primul produs a venit sigilat cu inscripțiile de tester pe el, iar al doilea a venit într-o cutie neagră similară cu cea a originalului, dar desigilat. Sinceră să fiu sunt o calitate destul de bună având în vedere că le-am utilizat o bună perioada de timp și le-am tot comparat(sospiro erba pura cu testerul sospiro erba pura de pe parfumescu.ro). În încheiere aș vrea să menționez că și parfumurile acestea "tester" pot fi bune... sau am avut eu noroc?

| IonMh a răspuns:

Fake-uri ordinare, nu recomand. Da, vorbesc din experienta proprie. M-am ars pentru ca m-am lacomit, crezand ca gasesc chestii decente la un sfert de pret (un Bleu de Chanel si un Eros Red, cica EDP amandoua, cica testere, in realitate nici unul nu e ce ar trebui sa fie. Iar persistenta e de maxim 30 de minute. La EDP!). Asa ca mai bine va vedeti de treaba.