| xbillyboss a întrebat:

Hei. Mi-am cumparat acum recent o geaca de piele dintr-un magazin din alt oras, cand am ajuns la mine in oras si am vrut sa o probez am avut surpriza ca sistemul de securitate (acea placuta prinsa de haina) este inca acolo (cum am iesit din magazin fara sa porneasca alarma nu-mi explic). Sa ma intorc tocmai la magazin nu e ok pentru ca dupa cum am spus e in alt oras, insa am citit pe internet ca cu ajutorul unui magnet destul de puternic se poate scoate. Un magazin local are magneti puternici de vanzare, cel mai puternic fiind unul neodim, cu forta necesara pentru a fi inlaturat de aproximativ 25 kg si magnetizare N42. Oare e suficient ca sa scoata siguranta?

1 răspuns:
| Ggt_Viperalol_1987 a răspuns:

Da dar ai grija finut ca altfel tio rupi daca nu e de calitate buna si trage in sus ca altfel s-a dus de rapa