| bluestrawberries a întrebat:

Am cumparat de pe net un parfum, vreau sa il dau cadou cuiva. L-am luat de pe Aoro. Spuneti-mi cum as putea sa imi dau seama daca e original sau nu. Sticla arata ca una originala, nu e zgariata sau altceva. Parfumul mirose ca lumea, nu miroase a spirt medicinal si nici nu are miros din ala intepator, nici nu ramane lipicios pe piele. Mirosul persista, am dat dimineata pe incheietura si inca miroase. A venit ambalat in cutie si in folie. Pe eticheta de pe sticla scrie: eau de parfum, P&G Prestige Beaute Geneva, London EC1A 4DD, UK, Made in UK (aceleasi lucruri sunt scrie si pe cutie). London EC1A 4DD e subliniat. Nu am mai luat ceva de pe net niciodata dar in lipsa timpului am decis sa comand de pe net ca e mai comod.Am experienta cu parfumurile, dar acum nu stiu ce sa zic. Totul pare OK dar sunt nesigura. Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Din cate stiu daca agiti sticluta si bulele formate dispar in 10-15 secunde, parfumul e original. La un parfum replica bulele dispar imediat. (funda?)

| bluestrawberries explică (pentru PeFuga):

Nu se vede, sticla e neagra. Am luat doua parfumuri si celalalt nu face spuma, doar mici bule care dispar. Cred ca e original. Imi era frica pentru ca nu am mai luat nimic de pe net dar acum in lipsa de timp nu aveam alta solutie. Multumesc de sfat.

| misterioaѕa a răspuns (pentru bluestrawberries):

Cu siguranta e original!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De pe aoro sunt original stai linistit(a)

| misterioaѕa a răspuns:

Buna!
Dupa parerea mea, parfumul tau e original.Insa, atat timp cat e
cadou nu conteaza daca e original sau nu, e de la tine si pentru acea persoana care l-a primit ar trebui sa isi dea seama ce important esti in viata ei facand acest gest minunat.

| bluestrawberries explică (pentru misterioaѕa):

Nu vreau sa merg acolo cu un fake. Ori ii dau ceva ca lumea ori nu ii dau deloc.

| MusicVoice a răspuns:

Pai daca dai cu parfum pe o sticla sau pe geam cel original nu curge asa de repede dar cel neoriginal curge pentru ca are multa apa in el.Incearca asta.

| Taitica a răspuns:

In primul rand un parfum original nu are un pret extrem de accesibil. Poti compara pretul pe care l-ai achitat tu cu cel dintr-un catalog sau dintr-o sursa sigura.

| bluestrawberries explică (pentru Taitica):

Mi-ai putea zice un site ceva unde au parfumuri originale? Sau poate stii cat costa un Hugo Boss-Nuit.