| Metheprincess a întrebat:

Am nişte haine pe care nu le-am îmbrăcat decât o dată sau de două ori iar acum mi-au rămas mici şi aş vrea să le vând. Credeți că se merită să le duc la SH-uri sau aveți alte variante?

5 răspunsuri:
| Anabela777 a răspuns:

Cred ca majoritatea lumii ti-ar zice ca mai bine le-ai dona unor sarmani.

Dar daca chiar vrei sa faci bani de pe urma lor. Mai exista si Olx sau site-uri de acest gen.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa poze la fiecare lucru in parte si pune-le spre vanzare pe pagina ta de FB, rugandu-ti prietenii sa te contacteze cine este interesat sa cumpere, sau sa puna postarea ta pe pagina lor de FB, ca prietenii lor, sa vada si eventual sa cumpere.
La SH nu poti duce nimic, ca nu se primeste de la oameni haine vechi!
Firma de SH importa hainele alea, nu le aduna din ce arunca oamenii.
Daca vrei, le poti dona la biserica, pentru oamenii saraci!

| Bondarel99 a răspuns:

La SH se cumpara loturi de haine pe categorii și numai după ce au fost spălate și dezinfectate, in plus ei au acte pentru fiecare cumpărare, așa ca nu o sa accepte niciodată hainele oamenilor care le calcă pragul. Nu e nici legal nici igienic pentru ca ei nu le spala, doar le vând.

Pune anunțuri pe OLX dacă vrei sa le vinzi.

| anonimg a răspuns:

Satisfacția ar fi mai mare dacă le-ai da gratis prietenelor care ști că le-ar accepta. (Sau prietenele prietenelor).

| Adry05 a răspuns:

Pune-le pe OLX sau pagini de Facebook de vanzari si da, exista, chiar sunt grupuri pentru schimb/vanzare de haine SH