| AlynAlum a întrebat:

Hei TPU, am o intrebare legata cu privire la comenzile de pe eMAG. Daca de exemplu comand de pe eMAG mai multe produse de la 3 vanzatori diferiti am inteles ca voi primi coletele pe rand. Intrebarea mea este: daca voi alege metoda de plata ca rambursare va trebui sa le platesc separat? Adica de fiecare data cand vine curierul sa platesc suma pe care o are acel produs? Sau voi plati pretul intreg cand ajunge primul colet iar apoi nu le mai platesc pe restul? Sunt putin confuza la aceasta metoda deoarece imi este teama ca daca platesc din prima celelalte colete nu imi vor mai fi livrate, iar eu nu vreau sa ma complic.

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! O sa platesti pentru fiecare colet in parte si atentie ca si livrarea o sa o platesti pentru fiecare colet.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca platesti fiecare colet separat si la fiecare platesti si transportul. E ca si cum ai lua de la 3 magazine diferite... de fapt asa se si intampla

| Lovelypeaches100 a răspuns (pentru suntserios):

Se mai intampla sa comanzi de pe aliexpress si coletele sa nu ajunga niciodata lol. Am comandat acum vreo 3 ani 2 perne si o plapuma, nu am auzit nimic de ele... acum un 1 am comandat niste adidasi, nici acum nu am auzit de ele. Daca bagam cardul, imi scoteau si banii si ramaneam si fara produs. Daca nu are incredere sa isi bage cardul cand comanda ceva mi se pare justificat.

| suntserios a răspuns (pentru Lovelypeaches100):

1. nu stiu de ce imi explici mie ca nu am zis eu nimic de plata cu cardul, desi o prefer oricand
2. nu stiu cum ai comandat tu de pe aliexpress ramburs

| Lovelypeaches100 a răspuns (pentru suntserios):

Oo scuze, era pentru mesajul de mai sus lasa, ca nu mori, nu te supara

| Wr3nch a răspuns:

Nu vad de ce nu ai plati cu cardul in 2020, darcred ca platesti fiecare produs separat.

| Dismally a răspuns:

Da, platesti fiecare produs in parte si vei plati si transportul la fiecare.