| dyenutza01 a întrebat:

Hei, TPU! Am si eu nevoie de niste sfaturithinking Imi iau un aparat foto si nu stiu ce model sa aleg. Vreau sa fie de la nikon, un d eventual si sa nu depaseasca 5000-6000 lei. DSLR evident. Ma tenta un d7000, dar e cam mic si totusi.nu vreau un aparat sa il scap printre degetelaughingSugestii?

6 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

D7000

| eucumine010 a răspuns:

Nikon D3x, Canon eos 1d Mark IV, Nikon d700

| dyenutza01 explică:

Am mai lucrat pe aparatebig grin SI nu, nu doar poze de facebooklaughing)

| dyenutza01 explică:

Am mai discutat cu persoane si mi-au spus ca aparatele astea cam aluneca printre degetethinking De asta eram putin nedumeritabig grin Si da, oameni buni, stiu sa fac poze si pentru asta iaulaughing)

| cobra207 a răspuns:

Mai intai ar trebui sa inveti sa faci poze dupa sa-ti cumperi un aparat cu adevarat performant straight face, iar d7000 nu mi se pare mic sincer aparatul trebuie sa poti sa-l mai si tii, doar nu iti castigi existenta din fotografiat ca sa-ti cumperi cel mai smecher aparat. te incadrezi pentru ce iti trebuie si presupun ca tu o sa-l folosesti pentru poze de facebook, iar in cazul acesta iti propun sa folosesti camera de la telefon.

| Oston a răspuns:

Sti macar sa faci poze? Eu iti recomand un Nikon d3100. Il am si sunt foarte multumit de el, e 22/21 de milioane, la DOMO am vazut ca e la oferta la 18 milioane. Dar daca e sa ti-l iei, sa faci poze frate, nu doar ca sa fi tare in ochii prietenilor. Iar, daca d7000 e mic, eu dansez in cap. Incearca sa compari un compact cu un DSLR. Si ce vezi tu ca au astia pe stadioane, sunt obiective mari, nu body-uri mari. Obiectivele alea se numesc teleobiective si se folosesc la pozat pasari, animale, meciuri de fotbal, chestii care trebuie pozate de la distanta. Body-ul are aproximativ aceeasi marime la toate dslr-urile, cu exceptia dslr-urile bridge, care sunt o alta poveste.