| patrik986 a întrebat:

Deci bunicul meu are nevoie de un telefon.....trebuie sa fie neaparat 3G....are probleme cu auzul, difuzorul sa se audă lin când suna si când vorbeste, ce telefon recomandati?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Toate telefoanele mobile au functie de difuzor, dar bunicul dvs. ar trebui sa poarte un aparat auditiv (ar trebui procurat pe masura audiogramei pe care il puteti efectua la spital sau la o clinica, sectia ORL din zona localitatii dvs! Apoi mergeti la firma de telefonie mobile si cereti vanzatorului sa va recomande un telefon mobil bun pentru bunicul dvs.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca difuzorul se aude lin, atunci nu prea il va auzi bine.
Poate folosi casca /bluetooth, de obicei asa aud mai bine cei cu deficit de auz, dar trebuie incercate sa corespunda cu audiograma.