| BrokenAngels a întrebat:

Hei TPU. Pot scana cardul lidl plus la casa de marcat fără să am internet pe telefon?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cardurile au tocmai acelasi rol de identificare ca si telefoanele, dar se folosesc in lipsa acestora.

| Holiday a răspuns (pentru Bula):

Cardul la Lidl nu e fizic, se acceseaza pe telefon.

| Bula a răspuns (pentru Holiday):

Au si card fizic.
Poate le e lene si nu-l folosesc, fiindca "e mai comod" pe telefon.

| Holiday a răspuns (pentru Bula):

De fapt, nu au. Cardul Lidl Plus e doar digital, in aplicatie. Eu chiar nu-i inteleg pe astia ca tine, care habar n-au despre ce e vorba, dar isi dau cu parerea, ba se mai si contrazic aiurea.

| Bula a răspuns (pentru Holiday):

Poate "cardul" Plus este.
In acest caz ai dreptate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai codul qr incarcat

| Holiday a răspuns:

Faci un print screen cand ai internet si il ai fara internet. Sau, varianta doi, il deschizi unde ai internet si il lasi asa. Apoi il cauti in aplicatiile utilizate recent.

| Andrei07501 a răspuns:

Din cate stiu in lidl este wifi fara parola