| GnomUrias a întrebat:

Hello.
As vrea și eu să comand un parfum. Ideea e că nu sunt un cunoscător desăvârșit al parfumurilor, deci nu mă prea pricep.
Din ce am auzit și m-am informat, niste parfumuri convingătoare, că sa zic așa, ar fi:
1: 1 million (probabil toți ați auzit de el)
2: La Nuit de L'Homme Eau Électrique
3: Invictus
4: Sauvage
Știu deja că depinde de fiecare persoana, dar as vrea propuneri de la cunoscători. As putea merge sa incerc câteva parfumuri, că apoi să-mi aleg.
Țin să menționez că am 18 ani, deci as vrea un parfum atrăgător, dar nu extraordinar de strident.
Vreau păreri pentru parfumuri, site-uri de unde pot comanda și o trasatura pentru parfum (dacă se poate)
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cool Water al lui Davidoff
https://www.shopmania.ro/......ml-2749433

Acqua Di Gio - Giorgio Armani
https://www.shopmania.ro/......ml-2729357

Vezi ca sunt mai multe esente cu acelasi nume, eu ti le-am dat doar pe cele preferate de ai mei.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parfumurile nu se aleg dupa ce cumpara altii, ca s-ar putea sa miroasa urat pe pielea ta.
Parfumurile se aleg dupa ce le incerci direct pe pielea ta, pentru ca, chimia corpului tau are o reactie diferita de a altora.
Te sfatuiesc sa intri intr-un magazin de parfumuri si de incerci 2 parfumuri. Pulverizezi la incheietura fiecarei maini, cate un parfum. Astepti 10 minute si mirosi din nou. Daca nu si-a schimbat mirosul pe pielea ta si-ti place cum miroase, atunci este un parfum bun.
Cat prvesc parfumurile de mai sus, nu sunt printre preferatele fiului sau sotului.
Nu cumpara parfumuri din auzite, cu cumpara tot prostul, ca de ai sansa sa-si schimbe mirosul pe pielea ta, vor miroase urat. Parfumurile se cumpara numai dupa ce le testezi! De aceea sunt testere la orice magazin de parfumuri, special ca sa le testezi pe pielea ta!

| Savina23 a răspuns:

De pe ladys.ro.Sunt fff multe parfumuri bune si persistente.

| Savina23 a răspuns:

De pe ladys.ro.Sunt foarte multe parfumuri bune si persistente.Iti trimit si mostre.

| GnomUrias explică (pentru Violleta2022):

Am înțeles, pai asta și voiam să fac, de altfel. De-aia am și intrebat, pentru că nu poți să încerci mai mult de 2-3 parfumuri odata deoarece creierul nu poate anticipa și transmite semnale nasului la multe mirosuri.( M-am documentat puțin )
Crezi ca-mi poți oferi tu 2-3 parfumuri care sa fie ok, având în vedere că tu ai avut experiența cu câteva, că sa le pot incerca?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Savina23):

Este barbat! happy

| GnomUrias explică (pentru Violleta2022):

Mersi frumos ????

| Savina23 a răspuns (pentru GnomUrias):

Nu conteaza, au parfumuri si pentru dama si pentru barbati, plus mostre.