| ancuta286 a întrebat:

Help! Am pierdut un cercel de aur. Problema este ca au o imensă valoare emoțională. Dacă mă duc la o bijuterie imi poate da comanda de o copie a cercelului care mi-a ramas?

3 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

:O
Și eu, când aveam 5 ani, mi-am pierdut un cercel de aur în mare, iar el făcea parte din prima mea pereche de cercei.
Poate s-ar putea face o copie, sau dacă nu, poate mai există o pereche asemănătoare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi si intreaba acolo dar eu cred ca nu vei reusii, mai bine cumperi alt set de cercei decît sa te complici cu bijutier costă mult si poate nu vor fi cum erau aceștia.

| Anca32 a răspuns:

Se poate doar ca acolo manopera este destul de scumpa și mai bine iei perechea