| iwill a întrebat:

As vrea s ava cer un sfat.mie imi plac foarte mult bijuteriile din aur, nu-mi displac cele din argint da nu prea mi se potrivesc mie.Insa problema-i ca nu prea am noroc la ele.Pana acum am pierdut doua bratari din aur,lantisorul mamei, un cercel si am reusit sa-mi rup si un lantisor si o alta bratara.Niciodata nu am avut eu multe,numai ca de-a lungul anilor,parintilor ma mai rasplateau cu cate ceva sau imi faceau cadou o asemenea bijuterie pentru ca stiu ca-mi plac mult,si bineinteles in limita posibilitatilor. Nu-mi place sa port multe, mai mult acum le port pentru ca au valoare sentimentala.La majorat am primit un lantisor foarte frumos, il mai am inca da bineinteles ca-i rupt.Acum nu stiu ce sa fac cu el.De la bijuterie mi-au spus ca n-are rost sa-l mai lipeasca deoarece l-am dus o data la reparat si nu rezista.Sta in cutiuta de luni bune.Ma tot intreb daca sa-l dau sa-m cumpar un alt lantisor, sau alta bijuterie nu foarte scumpa, merita? Oricum as purta,indiferent daca-mi iau lantisor sau bratara,numai ocazional,ca m-am saturat sa le tot port grija?(inele nu prea port pentru ca nu-mi plac,am degetele mici).Si ca tacamu" sa fie complet,bijuteriile din argint, pe care le am desi nu-s multe nu le pierd si nici nu mi se strica.

Răspuns Câştigător
| BubuluZzaa a răspuns:

Buna! Iti spun sincer mie imi place mult argintul nici aurul nu-mi displace dar aurul la fel ca tine... il pierd.Eu as zice sa nu mai repari lantisorul inca o data, mai bine il dai si iti iei o alta bijuterie din argint (pentru ca ai zis ca nu il pierzi)sau si din aur dupa preferinta ta nici eu nu prea port inele dar cred ca un alt lantisor din argint nu strica! Sper ca ti-a fost de ajutor!

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Si eu am mai multe bijuterii din aur.De argint nu am deloc, dar mi-as dori un inel de argint. Oricum eu as zice sa nu-l repari pentru ca dupa iar o sa se strice si n-are rost, mai bine iti iei altul.

| andru10best a răspuns:

Mie inainte nu imi placeau inelele, dar candam primit unul, am mai vrut altul, si altul...