| alex158 a întrebat:

eu mi.am pus un cercel acum 5 zile ( am fost la o bijuterie) si am stat cu cercelul de aur pana ieri apoi l-am schimbat cu unul la 6 lei perechea ( chiar daca nu au trecut 2 saptamani si cercelul pe care mi l-am pus e mare si negru ). azi cand ma.m uitat era gaura neagra si nu stiu daca e de la culoarea cercelului sau ca mi s-a infectat ....imi puteti da parere ( cat mai urgente daca se poate)...

Răspuns Câştigător
| Mandarina888 a răspuns:

Poate fii de la culoarea cercelului, cand urechea ti s einfecteaza te doare gaura si se simte un nodul, poate sa curga sange sau sa ai puroi! Daca nu ai niciun simptom, este numai de la cercel, dar ai incercat sa iti speli urechea bine cu sapun sa vezi daca se duce jos?

3 răspunsuri:
| alexa007 a răspuns:

Nu cred ca s-a infectat de la infectie se face ca un fel de coaja, am patit eutongue, dar te-as sfatui in continuare sa nu mai dormi cu cercei din tinichea in urechi, daca vrei sa dormi cu cercei puneti ceva aur, argint tongue

| EvanescenceOne a răspuns:

Daca te doare inseamna ca s-a infectat, daca nu este de la culoarea cercelului.

| alex158 explică:

Multumesc pentru sfaturi... pe mine inca ma mai doare urechea din cauza ca au trecut doar 5 zile de cand o am. Dupa ce am vazut am dat cu spirt apoi cu Kanamicina am pus kanamicina si pe cercelul de aur ( cel medicinal) si l-am pus pe acela. Nu stiu acum daca as face bine sa il scot maine sa vad daca mai am ceva acolo sau nu.