| VIKZ a întrebat:

Hey, am cumparat azi ceva de pe ebay.com prin paypal si imi da mesajul asta : Thank you! Your order has been place. Your payment is currently being processed. Remember, your item will be shipped after the seller receives payment. Dar cand intru pe contul meu de paypal sau ebay nu gasesc nimic in legatura cu plata pe care am facut-o. Cand aflu ca lucrurile sunt in drum spre mine? Ce trebuie sa mai fac?

3 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

In paypal trebuie sa vezi platile facute, sau iti verifici contul de pe care ai facut plata, daca lipseste suma respectiva (produs+trasport) atunci plata este facuta! vei primi un mail de la vanzator cum ca iti multumeste ca ai cumparat de la el! daca e prima ta tranzactie, trebuia sa cumperi ceva foarte ieftin, ca sa te asiguri ca acel produs ajunge la tine, ca adresa e corecta, etc! bafta!

| VIKZ explică (pentru RS4):

Nu mi-a aparut nimic nicaieri cum ca am finalizat plata in contul de paypal sau pe ebay. Mail-ul in cat timp il primesc?

| RS4 a răspuns:

Inseamna ca nu ai efectuat plata! la licitatia respectiva ai optiunea de a plati produsul! dai acolo pay now si te duce pe siteul paypal, unde te loghezi si continui cu plata! mailul vine dupa ce platesti produsul parca! bafta!