| flobvtx a întrebat:

Hey ...Am si eu o problema acum o zi mi-am cumparat o bratara fosforescenta si azi am descoperit ca nu mai straluceste crying ce pot sa fac? de ce nu mai straluceste?

6 răspunsuri:
| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Varul meu spune:nu MAI STRALUCESTE PENTRU CA ziua chestiile fosforescente nu mai stralucesc din cauza luminii dar eu iti mai spun sa te duci undeva unde sti ca este intuneric dar sa nu fie nicio lumina acolo si cu bratara si vezi daca straluceste sau NU si daca nu straluceste iti sugerez saa iti iei asta noua!

| AdiSR a răspuns:

Schimb-o cu alta nouă. Aia pe care o ai nu durează mai mult de 6-7 ore. Sunt adesea folosite de pescari seara la pescuit.

| AlexBitza a răspuns:

Tine-o la soare puternic vreo 2-3 ore si ai sa vezi ca o sa lumineze din nou. Doar incearca si ai sa vezi
O seara buna si succese!

| Ally_8613 a răspuns:

In cazul in care nici una din variantele de mai jos nu functioneaza. ia una noua si pe cea veche o poti purta cu mai multe bratari de culoare inchisa.

| dianais a răspuns:

Cred ca trebuie incarcata la soare sau lumina artificiala dar depinde si de tipul bratarii.

| ºÐiänä Märiäº a răspuns:

Din cate stiu poti sa o bagi la frigider.Si se mai 'incarca' putin. Da` nu stiu daca e ceva permanent. ^^