| Fury a întrebat:

Hey. HELP! PLEASE! Am un telefon (nokia 5800) cu touchscreen care, dupa ce l-am scapat in apa nu mai meregea touch-ul si nici sunetul, in rest era destul de ok. Daca il duc la aia de la nokia ce fac aia ca sa il repare? Si cam cat m-ar costa?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Happyness a răspuns:

Nu ti`l mai fac ei pentru ca nu e stricat din fabrica. o sa-l platesti u adica sa-l duci la reparat dar nu o sa ti`l repare din banii lor o sa-ti ceara bani pentru reparatii si o sa te coste mult mai ales touch screenu oh go on am vrut sa`mi iau si eu dar m`am razgandit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi în primul rând îl desfac. După aia curăţă zona din care senzorii captează lumina/lipsa ei (touch) şi posibil să schimbe difuzorul sau doar îi uscă membrana. Evident, la sfârşit îţi eliberează factura care n-am idee ce cuantum va avea.

| Denysuk_3788 a răspuns:

Am patit-o si eu cu nokia 5800 si m-am tot plimbat cu el timp de 3 luni pe la reprezentanti bla bla bla si pana la urma tot nu l-au mai reparat. Din cauza asta trebuie sa il schimb. Oricum trebuie sa dai foarteeee multi bani ca sa il mai faci. Prea sensibil telefonul asta :-